Nuk heq dorë nga Kombëtarja pas skandalit me Valbuenën, Benzema: Zidan është si vëllai im i madh

Benzema nuk po luan me Francën që nga tetori i 2015 pas skandalit të ndodhur me Mathieu Valbuenën. Sulmuesi është përjashtuar nga Kombëtarja dhe nuk ka pasur ftesën në gjithë këto kohë. Megjithatë futbollisti i Realit të Madridit nuk ka ndërmend që të dorëzohet deri në fundin e karrierës, duke e pritur një mundësi të dytë.

“Në karrierë ka gjithmonë ulje dhe ngritje. Ky moment i largimit nga Kombëtarja ishte pikë shumë e ulët për mua. Qëniet njerëzore përballen me sfida, të miat kanë qenë të rëndësishme, por unë jam shumë i fortë dhe psikologjikisht për ta përballuar. Nuk e lë këtë mundësi që të më iki nga duart. Marrëdhënia me Zidan? Është si vëllai im i madh”, tha Benzema. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online