Nuk fitoi askush nga 6 vendet e para të Serisë A! Napoli përmbylli javën e pazakontë, tifozët shfryhen në mënyrën e tyre

0

Pas rezultateve negative të Milanit, Juventusit dhe Interit, gjithashtu edhe Napoli nuk arrin të dalë me 3 pikë nga raundi i 26-të i Serisë A përballë Cagliarit duke u ndalur në barazimin 1-1. Në këtë mënyrë Napoli nuk arriti të barazojë Milanin në klasifikimin e përgjithshëm. Tifozët e Napolit të acaruar janë përplasur me ata të Cagliarit si dhe me policinë lokale.

Në internet janë shfaqur një sërë videosh që tregojnë përl.eshje mes tifozëve si dhe policisë, ku nuk kanë munguar lëndët pla.sëse. Me këtë gabim të Napolit, përmbyllet javat e pazakontë e Serisë A ku të 6 ekipet e vendeve të para nuk kanë arritur të fitojnë në ndeshjet e tyre. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.