Nuk e priste që trajneri ta linte në stol edhe në Kupë, Etrit Berisha vuan për të gjetur një ekip të ri

0

Etrit Berisha po kalon një prej momenteve më të vështirë në karrierën e tij. Pas shpërthimit në fundin e sezonit të shkuar me Torinon në Serinë A, portieri shqiptar përfundoi sërish në stol. Asnjë minutë e vetme në këtë kampionat, me gardianin që nuk ishte as i grumbulluar për ndeshjen e fundit kundër Fiorentinës.

Mediat italiane tregojnë se Berisha po kërkon të largohet, por për momentin nuk ka ende një klub që mund të marrë shërbimet e tij. Portieri shqiptar priste që të luante si titullar të paktën në Kupën e Italisë kundër Milanit. Megjithatë trajneri Juric i besoi sërish Savic duke lënë në stol Berishën. Merkato e janarit mbyllet brenda pak ditësh dhe Etriti është në luftë me kohën për të shpëtuar karrierën. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.