Nuk e përmendi fjalën Kosovë dhe i quajti ekipi vendas, serbët ekzaltohen nga futbollisti i PSG

0

Spanja nuk e njeh Kosovën dhe polemikat vazhduan edhe në ndeshjen e kthimit. Në konferencën për shtyp do të ishte lojtari i PSG, Sarabia. Ky i fundit po e quante gjatë gjithë kohës kundërshtarin vetëm si ekipi vendas, pa përmendur fjalën Kosovë. I pyetur nga gazetarët shqiptarë se përse nuk i përmend dardanët, Sarabia nuk u dorëzua sërish dhe e kaloi thjeshtë:

“Nuk e kuptoj pyetjen tuaj”. Kaq ka mjaftuar që në Serbi të çohet në piedestal ky futbollist. Rrjeti i Sarabias në Instagram është pushtuar nga serbët që e komplimentojnë për sjelljen e tij dhe njëkohësisht numri i ndjekësve të tij ka pasur rritje me 20.000 tifozë që kuptohet fare mirë se kujt shteti i përkasin. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.