“Nuk e nënvlerësuan Dritën, por janë mediokër”! Në Holandë “kryqëzojnë” Fejnordin: Janë shumë larg Ajaksit dhe PSV

Rezultati më i mirë nga ekipet shqiptare erdhi nga Drita që ndali në barazim pa gola Fejnordin. Shanset për kualifikimin e mëtejshëm mbetet ende të vogla, por rezultati i sotëm mbetet për t’u shkruajtur në historinë e futbollit të Kosovës.

Ndërkohë në Holandë ka pasur “kryqëzim” për Fejnordin. Analistët në “ESPN” nuk kanë ngurruar që ta cilësojnë si mediokër këtë ekip: “Duhet të jemi realist. Nuk e kanë nënvlerësuar Dritën. Fejnordi është thjeshtë shumë mediokër si ekip për momentin. U mungojnë lojtarët e nevojshëm për t’u rritur në nivel. Ajaksi dhe PSV janë shumë larg tyre”, tha mes të tjerash Mario Benn. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online