“Nuk e fsheh dot, jam ndierë shumë keq”! Lewandowski flet hapur për Lionel Mesin: E kuptoj se në çfarë niveli kam arritur

0

Vitin e kaluar askush nuk kishte dyshime se kush duhet të ishte fituesi i Topit të Artë. Robert Leëandoëski ishte favoriti kryesor për fitimin e këtij trofeu, poe fatkeqësisht për arsye të pandemisë COVID-19, ky eveniment nuk u mbaj.

Këtë vit ky trofe u fitua për herë të 7-të nga Lionel Messi, megjithatë të shumë ishin ata që mendonin se fituesi duhet të ishte pikërisht polaku. Një prej tyre ishte dhe vetë Leëandoëski, i cili deklaroi se ishte mjaft i trishtuar pas dhënies së këtij vendimi.

“U ndjeva shumë keq, nuk kam pse ta fsheh. Nuk mund të them se isha i kënaqur, e kundërta u ndjeva i zhgënjyer. Isha shumë afër, luftova ndaj Lionel Messit. Sigurisht që e respektoj atë për mënyrën sesi luan dhe të garoj kundër tij, më bën të kuptoj se çfarë niveli kam arritur. Por atë koha u ndjeva shumë keq dhe fatmirësisht nuk kishim ndeshje në mesjavë”- u shpreh Robert Leëandoëski. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.