Nuk do të ketë rolin e përgatitësit atletik, ja puna që do të mbulojë trajneri italian te Egnatia

0

Francesko Vitobelo i është bashkuar Egnatias pas largimit nga Dinamo. Te kryeqytetasit vendosën që të largonin stafin e Shkëmbit sipasojë e rezultateve të dobëta të këtij sezoni të ri deri në fundin e vitit që lamë pas.

Por cili është roli i ri i Vitobelos te Egnatia? Italiani nuk do të jetë përgatitës atletik, por do të ndihmojë trajnerin e parë, Ramadanin, për video-analiza që do t’ia bëjnë më të lehtë përmirësimin dhe mënyrën sesi mund t’ia dilet në ndeshjet e ardhshme. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.