Nuabueze i qetëson në Gjirokastër, Laçi fiton në transfertën e vështirë dhe arrin Partizanin

Laçi ka arritur të fitojë me rezultatin 0-2 në transfertë ndaj Luftëtarit. Bluzinjtë i kanë hapur shumë probleme ekipit të Cungut, që nuk e kanë pasur të lehtë për të fituar. Por penalltia e ekzekutuar në minutën e 65 nga Nuabueze, ka i ka dhënë qetësinë për t’i dhënë tre pikët kurbinasve. Gjithashtu një tjetër gol do të vinte në minutën e 90, por këtë herë me Xhixhën.

Pas kësaj fitore, Laçi ngjitet dhe arrin Partizanin, duke e barazuar numrin e pikëve në 38. Ndërsa sa i përket Luftëtarit, gjendja vështirësohet edhe më tepër, pasi Flamurtari i afrohet me vetëm 3 pikë diferencë, nga vendi i fundit i tabelës. /Sport Ekspres/

Luftëtari: Qyrani, Dragoshi, Duka, Lala, Dushkaj, Açka, Qato, Hyseni, Oshafi, Çela, Lika.

Laçi: Stazhilla, Deliu, Ignjatovic, Gjoni, Rapo, Deliu, Shehu, Lushkja, Greca, Xhixha, Nuabueze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online