NON GRATA/ Flamurtari nuk e do më përballë Juxhin Xhajën

0

Me Skënderbeun në Vlorë gaboi në të paktën një rast, duke mos i dhënë një penallti të dukshme Flamurtarit dhe reagimi i tifozerisë ishte i ekzagjeruar, me ofendime pa fund.

Megjithatë, kundër Laçit iu vu vula dhe Flamurtari nuk e dëshiron më arbitrin e FIFA-s, i cili fundjavën e shkuar ndryshoi totalisht fatet e ndeshjes, duke i dhënë një penallti absurde Laçit të shtunën dhe duke mos i dhënë një tjetër mëse të qartë Flamurtarit të dielën.

Për pasojë, sot Flamurtari ka dalë me një qëndrim zyrtar, ku ka kërkuar që tani e tutje ndeshjet e skuadrës vlonjate të mos gjykohen më nga Juxhin Xhaja.

NJOFTIMI I FLAMURTARIT

“Kanë kaluar tre ditë nga sulmi i fundit i FSHF-së, nëpërmjet “marionetave” të saj.

Flamurtari Football Club i bindur se opinioni sportdashës shqiptar, tashmë është i qartë, për mënyren se si FSHF lufton “paranojakët periferik konstant”, ka vendosur të shpallë “non grata” arbitrin Juxhin Xhaja, për të gjitha ndeshjet, jashtë dhe brenda për këtë sezon futbollistik”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.