Një vit në hije, Llullaku ikën nga Kazakistani

0

Azdren Llullaku ndahet zyrtarisht me Astanën dhe me shumë gjasa ikën nga futbolli kazak.

Nje vit aspak pozitiv për anësorin ofensiv të kombëtares kuqezi, i cili e nisi vitin 2017 të Astana dhe më pas kaloi te Toboli.

Bilanc mediokër, 30 ndeshje e 1 gol, shumë larg pjesës së parë të sezonit 2016/17, kur në 20 ndeshje shënoi 16 gola në Rumani me Gaz Mezanin.

Tani 29-vjeçari ka zyrtarizuar largimin nga Astana dhe kërkon ringjalljen, sepse përndryshe rrezikon të humbasë vendin në kombëtare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.