Një tjetër lojtar pozitiv te Napoli, Kosovës i buzëqesh fati përpara përballjes me Maqedoninë e Veriut

0

Ndeshja mes Xhenoas dhe Napolit duket se po kthehet në një vatër infeksioni në Serie A. Pas Zielinskit, tashmë është edhe Elmas ai që rezulton pozitiv në testin për Covid-19. Talenti maqedonas do i nënshktrohet kështu një karantine 14 ditore, duke humbur kështu përballjen e datës 8 tetor kundër Kosovës.

Dardanëve i buzëqesh fati përpara ndeshjes së tyre më të rëndësishme deri më tani, asaj kundër Maqedonisë së Veriut, që mund t’i dërgojë fare pranë ëndrrës për të marrë pjesë në Euro 2021. Një nga elementet më të rëndësishme të fqinjëve lindorë do të mungojë më datë 8, ndërkohë që edhe ylli i skuadrës, Goran Pandev, është duke ndjekur karantinën pasi në ekipin e tij pati plot 13 raste me Koronavirus./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.