Një medalje e arritur nga Kosovare Asllani në Lojërat Olimpike, shkëlqen dhe tregon aftësitë

Ditën e djeshme u luajt finalja e futbollit për femra, teksa Kanadaja mposhti Suedinë duke fituar kështu medaljen e arit në Lojërat Olimpike. Koha e rregullt u mbyll me rezultatin 1-1, ndërsa pas penalltive ishte Kanadaja që arriti të fitojë 3-2. Goli i vetëm për Suedinë u shënua nga futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani.

Asllani dhe skuadra e saj u dekoruan me medaljen e argjendtë, duke ngritur sado pak flamurin shqiptar edhe pse luan me fanellën e Suedisë. 32 vjeçare është një nga lojtaret më të mirë  në Europë dhe prej vitesh luan me skuadrën e femrave të Realit të Madridit. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online