Një emër i madh në sulm është i pashmangshëm te Chelsea, ja se kush do t’i hapi telashe Brojës për vendin e titullarit

0

Chelsea është në kërkim të një sulmues me peshë teksa ka nisur edhe ky sezon i ri. Armando Broja mbetet i vetmi sulmues pykë natyral te ekipi i drejtuar nga ana e Tuchel. Pas largimit të Werner, e vetmja mënyrë sesi londinezët mund të bëjnë pa sulmuesin shqiptar është të eksperimentojnë me dërgimin në qendër të Havertz apo Sterling.

Për këtë arsye, afrimi i një tjetër lojtari në këtë pozicion është më shumë sesa i pashmangshëm. Alternativa janë të pakta në treg dhe për këtë arsye, e vetma zgjedhje për Chelsea mbetet Aubameyang. Mediat britanike bëjnë të ditura se Tuchel i ka kërkuar këtë emër presidentit të klubit dhe në ditët në vijim priten zhvillime të reja. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.