Nisin ethet e kualifikueseve të Kupës së Botës, Kosova njihet me yjet e Spanjës që do të ketë përballë

0

Ethet e kualifikueseve të Kupës së Botës Katar 2022 kanë nisur tashmë. Edhe pak ditë na ndajnë nga momenti kur Kombëtaret do të rrëmbejnë sërish skenën. Kosovën e presin dy sfida vërtetë të vështira, teksa fillimisht do të masë forcat me Suedinë, e më pas do të udhëtojë drejt Sevijes ku e pret “furia e kuqe“, Spanja.

Dardanët janë njohur ditën e sotme me yjet spanjollë që do të kenë përballë më datë 31 mars. Kombëtarja andaluziane ka shpërndarë listën me 22 futbollistët e grumbulluar për ndeshjet e marsit, ku nuk mungon aspak cilësia dhe talenti. Luis Enrike ka vendosur që në këtë listë të ndërthurë lojtarët me emër dhe me eksperiencë me të rinjtë që premtojnë vërtetë shumë për të ardhmen./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.