“Nga të gjithë të tjerët, vetëm me ty kam problem unë”! Konflikti me Klop, tërhiqet arbitri nga ndeshja Chelsea-Liverpul

Paul Tierney ishte vendosur për të qenë në dhomën e VAR për ndeshjen mes Chelsea dhe Liverpool. Megjithatë organizata e arbitrave në Premier League vendosi për tërheqjen e Tierney. Arsyeja është e thjeshtë, konflikti që ka pasur me Klop.

Pas një ndeshje të fundit me Totenhemin, Klop i është shprehur: “Nga të gjithë arbitrat, unë kam problem vetëm me ty. Nuk e di se përse e kemi këtë marrëdhënie, sinqerisht nuk ia kam idenë. Na duhet një gjyqtar që shikon situatat në lojë, merr vendime dhe nuk ndikohet nga të tjerët”, do të shprehej Klop. Tierney është zevëndesuar nga Darren England në dhomën e VAR. /Sport Eksrpes/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online