Nga Këpuca e Artë te lojtari i Botërorit, ja të gjithë fituesit!

Botërori 2018 ul siparin dhe, ashtu siç është në traditën e Kupës së Botës, janë shpallur edhe fituesit dhe janë ndarë çmimet përkatëse për ata që do të mbahen mend edhe si triumfuesit individualë… Nga lojtari më i mirë i finales, te futbollisti më i mirë i turneut, për të vijuar me Këpucën e Artë, Dorezën e Artë dhe lojtari më i mirë i ri i Botërorit. Të gjitha çmime të ndara mes katër kombëtaresh.

Lojtari i finales së turneut                           Antua Grizman (Francë)

Lojtari më i mirë i turneut                           Luka Modriç (Kroaci)

Futbollisti më i mirë i ri  i turneut              Kilian Mbape (Francë)

Image result for courtois belgium 2018

Portieri më i mirë i turneut                         Tibo Kurtua (Belgjikë)

Image result for harry kane 2018

Këpuca e Artë e turneut                            Herri Kejn (Angli)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online