Nevil Dede flet pas barazimit me Skënderbeun: Duhej të merrnim më shumë këtë ndeshje, pësuam gol naiv

Dinamo ka arritur të marrë një rezultat pozitiv ndaj Skënderbeut në atë barazim 1-1. Me këto shifra, kryeqytetasit qëndrojnë të qetë në vendin e parë me katër pikë më shumë se korçarët. Mund të quhet një rezultat pozitiv edhe për vetë mënyrën sesi erdhi loja.

Abdul shënoi për Skënderbeu në minutën e 7. Korçarët udhëhoqën takimin në avantazhin e tyre deri në minutën e 82, teksa Babacar i ardhur nga stoli do të shënonte për Dinamon. Një barazim i shijuar si fitore dhe kjo duket qartë nga festimi i golit. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për Oversport:

Nevil Dede: “Duhej të merrnim më shumë se barazimi. Pësuam një gol naiv dhe kjo na vendosi në tension. Edhe terreni nuk na lejoi të shpreheshim siç duhej. Kemi shpërdoruar shumë dhe përballë kishim Skënderbeun. Me llogjikën sesi shkoi loja, mendoj se duhej të merrnim më shumë se barazimi dhe pse mund të humbnim. Themeli është fakti se ne kemi shumë lojtarë të rinj dhe kjo na bën optimist”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online