Nejmar nuk kthehet në Paris, Al-Kelaifi do skojë në Brazil

0

Pa u mbyllur mirë sezoni i parë në Francë, Nejmar mund të lërë PSG-në, për t’u kthyer në Spanjë.

Sulmuesi, aktualisht në Brazil për një dëmtim që i ka vënë në rrezik edhe Kupën e Botës, po mendon transferimin te Real Madridi, për shkak se ka mbetur i zhgënjyer nga shumë gjëra në Paris.

Gjithsesi, te PSG nuk duan ta lëshojnë aq lehtë dhe presidenti Naser Al-Kelaifi do të udhëtojënë Brazil pas pak ditësh, për të biseduar me sulmuesin.

Ndërkaq, babai i Nejmarit ka folur me Realin dhe i ka komunikuar se për të birin duhen bërë gati 400 milionë euro, sipas medieve në Spanjë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.