Në Shqipëri i adhurojnë, gazetarja tregon se kë mbështetësin tifozët në Itali: Janë me Serbinë, quhet “Itali e vogël”

Italia ngjall gjithmonë interes dhe dashuri për shqiptarët. Madje aq shumë e madhe është kjo marrëdhënie sa kur luhet përballja Itali-Shqipëri, për ne përjetohet si të jetë Kosovë-Shqipëri. Po vetë italianët, që këtë herë nuk janë në Botëror, për kë bëjnë tifo? Përgjigja është pak zhgënjyese.

Gazetarja Alba Kepi që gjendet në Itali, ishte në një lidhje Skype për emisionin “Botërori Katar 2022” që transmetohet në “RTV Ora”. “Edhe pse Italia nuk është në Botëror, këtu kanë Kombëtaren tjetër të tyre, pasi Serbia quhet si një Itali e vogël. Ka në Kombëtare shumë lojtarë të Serisë A”, tha Alba Kepi. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online