Në Seria A shohin Ismajlin si alternativë të mbrojtjes, klubi pret vetëm konfirmimin e lojtarit

0

Interesimet nga Seria A për Ardian Ismajlin nuk janë të reja. Mbrojtësi shqiptar aq shume I prteferuar në Kroaci u përfol gjatë dhjetorit ër një kalim te Bolonja si dhe ër interesime nga të tjera skuadra. Së fundmi radari i Seria A është hapur sërish për nga Ardian Ismajli.

Sipas gazetarit sportive Gianluca Di Marzio, ekipi i Leçes është në kërkim të një mbrojtësi qendror. Si preferencë e parë për klubin italian ëqshtë uruguajani Rogel ndërsa si alternartiv e tij mbetet Ismajli. Drejtori sportive i Leçes ka thënë se janë në bisedime me një mbrojtës duke konfirmuar se brenda afatit të Janarit, skuadra do e ketë një qendër mbrojtës të ri. E në këto kushte shpresojm që Rogel të jap një përgjigje negative, për t’i lënë rrugë mbrojtësit shqiptar, nëse ky i fundit do e shoh të arsyeshme ofertën./Sport Eksrpes/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.