Në Kosovë kanë përgatitur një surprizë të bukur për Greqinë, do të hapet flamuri i Shqipërisë

0

Kosova do të përballet në mbrëmjen e sotme kundër Greqisë në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve. Sigurisht që mëkati më i madh në këtë përballje do të jetë fakti se do të luhet pa tifozë, pasi të gjitha biletat do të shiteshin brenda pak orëve. Por kjo nuk i ndalon tifozët dardanë që të përgatisin një surprizë të bukur kundër Greqisë, megjithëse nuk do të jenë në stadium.

Një flamur shqiptar është vendosur në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, i cili ka një pamje mjaft të mirë dhe duket lehtësisht nga stadiumi. Kjo është mirëseardhja që i ofrohet kundërshtarit për të kuptuar tokën ku ka zbritur dhe njëkohësisht shtatorin e vitit 2004. Jemi në të njëjtin muaj dhe mund të kemi sërish një festë shqiptare. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.