Në këmbët e portierit të Arsenalit gjenden yje të mesfushës, shihni se çfarë pasimi dhuroi zbulimi Aron Ramsdale

0

Arsenali nuk arriti te fitojë ndaj Manchester City-t, teksa humbi me përmbysje me rezultatin 1-2. Skuadra e Guardiolas shënoi në minutën e 93-të me anë të Rodri, duke fituar tre pikë mjaft të rëndësishme. Megjithatë Arsenali tregoi se është në formë të shkëlqyer dhe konkurente për një vend në Uefa Champions League.

Në këtë sezon, Mikel Arteta ka bërë zbulimin e vitit, që është pikërisht portieri Aaron Ramsdale. Përveç pritjeve fantastike që ai dhuron, anglezi është i aftë dhe me lojën në këmbë. Në pjesën e parë, 23 vjeçari dhuroi një super top nga mbrojtja, me një stil të Andrea Pirlos. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.