“Ndonjëherë jeta të godet shumë”, ish-lojtari i Realit të Madridit ka një dedikim rrënqethës

Ruben del la Red ka dhënë një mesazh të fortë dhe emocionues për të gjithë tifozët e futbollit dhe ndjekësit e tij, për mënyrën sesi duhet të qasen ndaj jetës. Ish-futbollisti i Realit të Madridit u tërhoq nga futbolli në moshën 25-vjeçare, pas një problem në zemër.

Dhimbje e madhe për të, që duhej të ishte dorë në këtë mënyrë nga vetë jeta. Gjithsesi me forcën e marrë në këtë periudhë të vështirës, Ruben del la Red ka zgjedhur të jap edhe një mesazh emocionues, të fuqishëm dhe kuptimplotë për të gjitha këto sfida të papritura që hasen përgjatë rrugës:

“Ndonjëherë jeta ju godet shumë, aq fortë sa është e aftë të heq një ëndërr, por edhe një ëndërr mund të bëhet realitet. E vërteta është se ajo kurrë nuk do të kthehet, por për mua ajo gjithmonë do të regjistrohet plot emocione, plot ndjesi , plot gëzime dhe trishtim. Shpresoj t’u tregoj fëmijëve të mi forcë të mjaftueshme që ata të mësojnë nga kjo situatë, një situatë që erdhi vetëm për të shënuar jetën tonë. Ne duhet të jetojmë me të dhe në mënyrën më të mirë, të mposhtim pengesat në jetë, gjë që nuk është e lehtë, aspak e lehtë.

Gjithmonë ekziston dikush i veçantë që kujdeset për ju, që është në kohë të mira dhe të këqija, i cili nuk kërkon asgjë në këmbim, ai e bën atë sepse është zemërgjerë, është mënyra e tij e të qenurit, sepse ai e ndjen atë mënyrë. Jeta më dha këtë dhuratë sepse e dija se kisha nevojë për të. Partneri im në këtë betejë me të cilin as nuk kam nevojë të them një fjalë që tashmë di atë që dua. Në fillim, jeta ju dha goditje shumë, por nëse unë jam në anën tuaj gjithçka është më mirë. Faleminderit Tania, “tha ish-futbollisti i Realit dhe Getafes. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online