“Ndeshja me Atletico Madrid tregoi vlerën e trajnerit”, Rio Ferdinand tregohet i ashpër me “djajtë e kuq”: Nuk fitojnë dhe po të marrin Mbape dhe Haland

“Djajtë e Kuq” me siguri do ta mbyllin këtë sezon pa trofe. Për Cristiano Ronaldon, i cili u kthye në Old Trafford këtë verë, kjo është hera e parë që ndodh në dymbëdhjetë vjet. Ardhja e portugezit nuk e ndihmoi skuadrën siç pritej. Sipas Rio Ferdinand, problemi më i madh i Manchester United është mungesa e një trajneri të përshtatshëm. Disa muaj më parë, Ole Gunnar Solskjaer u largua për performancën e dobët. Ai u zëvendësua përkohësisht nga Ralf Rangnick, i cili është ulur në stol deri në fund të sezonit.

Kërkimi për pasardhësin e tij aktualisht është duke u zhvilluar. Ish-lojtari anglez beson se kjo është një pikë kyçe. “Ndeshja kundër Atleticos tregoi se nuk ka rëndësi se sa lojtarë të talentuar mbledh në një ekip. Ju duhet dikush që mund ta përdorë atë. Në Manchester United ju duhet një trajner i vërtetë. Dikush duhet të hyjë atje dhe t’i bashkojë të gjithë. Edhe nëse sjellin Mbappe dhe Haaland verën e ardhshme, ata nuk do ta fitojnë Premier League. Nuk ka rëndësi se kë blini për sa kohë që nuk është një plan nga lart-poshtë, përfundoi Ferdinand. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online