“Na ndihmoni”! Lojtarët e Dinamos së Kievit dhe Shakhtar Donetsk bëjnë thirrje, duan largimin nga Ukraina

0

Situata në Ukrainë është përshkallëzuar pas vendimit të P.utin për të nisur lu.ftën. Ndërkohë kampionati në vend është pezulluar, ndërsa kalendari parashikonte që ndeshjet të zhvilloheshin në ditën e nesërme.

Nëpërmjet një video, lojtarët e Shakhtar Donetsk dhe Dinamos së Kievit kanë kërkuar ndihmën për të shpëtuar. Së bashku me familjet e tyre, futbollistët duan që të largohen nga Ukraina sa më parë që të jetë e mundur. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.