Myrto Uzuni mban lart emrin e Shqipërisë, sulmuesi i Kombëtare prin listën e golashënuesve në Champion League

0

Myrto Uzuni ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës edhe mbrëmjen e sotme. Pas atij “hat trick“-u kundër Prishtinës, goli ndaj Zalgiris e çon numrin e herëve që sulmuesi i Kombëtares kuqezi ka shënuar në turet eliminatore të Champions League. Talenti beratas mban lart emrin e Shqipërisë në Europë, teka është pikërisht ai që prin listën e golashënuesve më të mirë në ndeshjet kualifikuese të kompeticionit më madhor në Kontinentin e Vjetër.

Uzuni udhëheq në krye me 4 gola të shënuar, ndërsa me nga një gol më pak se ai janë Riski, Sappinen, Luvannor dhe Krasniqi i Prishtinës. Stastikat e lojtarit shqiptar në këto 3 përballje në turet kualifikuese janë mjaft pozitive dhe premtojnë shumë për sfidat në vijim./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.