Musolli: Goli kënaqësi e dyfishtë, ndjesë për kartonin

0

Mesfushori i Kukësit Besar Musolli shënoi golin që siguroi fitoren kundër Vllaznisë dhe e festoi gjatë, duke hequr edhe fanellën. I kushton pezullimin në ndeshjen e radhës, por Musolli nuk u mendua gjatë, pasi ishte një gol i veçantë, në ditën kur festoi 200 ndeshjet si “kuksian”.

“Jam shumë i lumtur, sot shënova në ndeshjen numër 201, morëm fitore dhe kjo më gëzon dyfish”.

Gjoka ankohet për penalltinë që pretendoi Vllaznia? “Nuk e di, është e drejta e tij. Ai ka qenë te Kukësi, por tashmë mendon për punën e tij”.

Festa e golit me Hallaçin: “Nuk kishim planifikuar asgjë, ishte festë spontane”.

Karton i verdhë, pezullim për ndeshjen e ardhshme: “Më vjen keq dhe kam kërkuar falje, festimi me heqje fanelle ndodhi pa u menduar gjatë”.

Musolli 6 sezonet, si Toti te Roma? “Gjithçka po shkon shumë mirë, marrëdhëniet me klubin janë shumë të mirë dhe pse jo, do të doja të bëhesha te Kukësi si Toti te Roma.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.