Mungesat e shumta, Tirana shtyn ndeshjen kundër Apolonisë

0

Këtë fundjavë do të luhet futboll në kategoritë e ulëta, ndryshe nga tradita, sepse zakonisht në Shqipëri futbolli ndalet totalisht, kur luan Kombëtarja.

Tirana nuk do ta luajë të shtunën sfidën kundër Apolonisë. Takimi i Kategorisë së Parë është shtyrë për të mërkurën e ardhshme, pasi Tirana ka bërë kërkesë në FSHF, duke parë mungesat dhe lojtarët e grumbulluar në kombëtare.

Musa Muhamed dhe Junus Sentamu janë me kombëtaret përkatëse, ndërsa Ilion Lika e Albi Doka janë të dëmtuar.

Kategoria e Parë

Grupi A Play-Off Java 21

Nr Ndeshja Data Ora Vendi
1 Kastrioti-Erzeni 24.03.2018 14:00 Kruje
2 Dinamo-Beselidhja 24.03.2018 14:00 Peze

 

Kategoria e Parë

Grupi A Play-Out Java 21

Nr Ndeshja Data Ora Vendi
1 Vllaznia B-Besa 24.03.2018 14:00 Shkoder
2 Burreli-Terbuni 24.03.2018 14:00 Burrel

 

Grupi B Play-Off Java 21

Nr Ndeshja Data Ora Vendi
1 Tirana-Apolonia 28.03.2018 14:00 Tirane
2 Tomorri-Pogradeci 24.03.2018 14:00 Berat

 

Grupi B Play-Out Java 21

Nr Ndeshja Data Ora Vendi
1 Naftetari-Shenkolli 24.03.2018 14:00 Kucove
2 Shkumbini-Turbina 24.03.2018 14:00 Peqin

 

Kategoria e Dytë – Java 19

Grupi A

Nr Ndeshja Data Ora Vendi
1 Klosi-Ada 25.03.2018 14:00 Burrel
2 Tirana B-Kukesi B 25.03.2018 14:00 Skender Halili
3 Gramshi-Internacional 25.03.2018 14:00 Gramsh
4 Spartaku-Vora 24.03.2018 14:00 Yrshek
5 Luzi 2008-Veleciku 25.03.2018 14:00 Luz i Vogel
6 Sopoti-Kevitan 24.03.2018 15:00 Elbasan

 

Grupi B

Nr Ndeshja Data Ora Vendi
1 Devolli-Domosdova 25.03.2018 14:00 Devoll
2 Elbasani-Kelcyra 25.03.2018 14:00 Elbasan
3 Gramozi-Oriku 25.03.2018 14:00 Erseke
4 Maliqi-Albpetrol 25.03.2018 14:00 Maliq
5 Memaliaj-Butrinti 25.03.2018 14:00 Memaliaj
6 Tepelena-Skrapari 25.03.2018 14:00 Tepelene
7 Permeti-Delvina 25.03.2018 14:00 Permeti
You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.