“Mund humbja gjithë ndeshjet, por jo derbin”, rrëfehet heroi Ibra: Sa më shumë plakem, aq më i mirë bëhem

0

Ibrahimoviç ka qenë heroi i Milanit mbrëmjen e sotme. Sulmuesi 39-vjeçar ka treguar edhe një herë tjetër mentalitetin e tij prej kampioni, teksa ka ndëshkuar 2 herë Interin dhe ka rikthyer një fitore në derbi pas 4 vitesh mungesë te kuqezinjtë. Pas ndeshjes Ibrahimoviç është rrëfyer në mikrofonin e “Sky Sport“, ku shprehet se sapo pa tamponin që rezultoi pozitiv mendoi menjëherë: “Mund të humbas çdo ndeshje, por jo derbin“. Kaq mjafton për të treguar urinë e madhe që ky lojtar kishte për këtë super sfidë.

“Për mua në këtë derbi kishte shumë në lojë. Një ndeshje shumë e rëndësishme, një derbi që Milani nuk e kishte fituar në 4 vjet. Unë isha i mbyllur në shtëpi për dy javë, isha aq i uritur dhe e vërtetova me dy gola. Më vjen keq që e humba penalltinë, por ne fituam dhe kjo është gjëja e rëndësishme.

Frikë nga Covid? Jo, nuk kisha shumë simptoma. Unë bëra tamponin për të parë rezultatet dhe thashë: “Mund t’i kapërcej të gjitha ndeshjet, por jo derbin”. Edhe nëse rezultatet nuk do të ishin gati. Lumturia ime në mediat sociale? Unë jam si ai luani. Doja ta vendosja në derbin e fundit dhe e mbajta mënjanë. Ndërsa plakem, bëhem më mirë. Ndihem më i plotë dhe me më shumë përvojë.

Reagimi pas golit të parë? Më bërtitën diçka që nuk mund ta them dhe unë thashë: “Kjo është për ty”. Një nga tifozët këndon diçka për të golin tim. Sipas mendimit tim merita është pak nga të gjithë. Unë nuk pranoj kur dikush relaksohet në stërvitje. Për mua, filozofia është se si stërvitesh dhe luan ndeshje”, ka deklaruar Ibrahimoviç./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.