“Mllef dhe dashakeqësi, mos e ngatërro biznesin tënd me ne”! Refik Halili flet ashpër për Redi Jupin: Ka ardhur ora ta kënaqim, Tirana në grupet e Europës

0

Redi Jupi është shprehur disa ditë më parë se Superiorja nuk ka cilësi të fortë në këtë sezon dhe se rivalët e tjera ia bënë rrugën shumë të lehtë Tiranës. Gjithashtu është thënë se bardheblutë kanë një prej grupeve më të dobëta nga ato që janë shpallur kampion ndër vite. “Do ta shihni kur të luaj në Europë”. Pas këtyre fjalëve, i ashpër ishte edhe reagimi i Refik Halilit, i ftuar në “Skaner” që transmetohet në “MCN TV”.

“Kam dëgjuar në media nga një person që u shpreh se do ta shihni Tiranën në Kupat e Europës sesi do të dështojë. Më vjen keq, nuk duhet ta ngërrojë biznesin e tij privat me ne. Kjo është mllëf dhe dashakeqësi. Nuk e di se ku bazohet për të dalë në një deklaratë të tillë. Kur jep opinione në media duhet të jesh i kujdesshëm. Këtë vit ka ardhur ora që t’i kënaqim edhe këta persona që thonë se do ta shihni Tiranën, le të shkojmë në grupet e Europës”, tha Refik Halili. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.