Mirlind Daku vazhdon rekordin e golave te Ballkani, përfundon përballja Mezani-Duro në Kosovë

0

Në Kosovë po vazhdohet ende me futbollin e luajtur dhe në ditën e sotme janë zhvilluar tre përballje interesante. Ballkani ka fituar në shifrat 4-1 kundër Besës, atje ku Mirlind Daku ka realizuar dopietë në pjesën e parë.

Një sezon i çmendur ky për ish-sulmuesin e Kukësit që tanimë numëron 17 gola në 10 ndeshje. Për të vazhduar më tej, një përballje me aromë Superiore ishte ajo mes Gjilanit dhe Feronikelit që u mbyll në paqe. Nga njëri krahë ishte si trajner Gentian Mezani e nga ana tjetër Klodian Duro, në ndeshjen që përfundoi në barazimin pa gola. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.