Miqësore të shumta, tre ekipe të Superiores në fushë

Superiorja është programuar të nisë më 24 gusht, por mundësitë janë të mëdha që kampionati të shtyhet të paktën me një javë. Gjithsesi duhet pritur zyrtarizimi. Klubet e elitës së futbollit shqiptar, pavarësisht kësaj, vazhdojnë përgatitjet dhe po zhvillohen miqësore të shumta.

Ditën e sotme janë programuar tre të tilla, teksa Vllaznia, Teuta dhe Bylisi kanë zgjedhur të luajnë me ekipe të Kategorisë së Parë. Durrsakët përballen me Tërbunin, ballshiotët me Besën që e kishin rivale sezonin e shkuar, kurse shkodranët luajnë një derbi me Besëlidhjen në Lezhë.

MIQËSORE – E SHTUNË, MË 3 GUSHT
Ora 17:00 | Besëlidhja-Vllaznia
Ora 17:30 | Teuta-Tërbuni
Ora 18:00 | Besa-Bylis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online