Milani gëzohet përpara Atalantës, do të jenë lojtarët e rëndësishëm

0

Milani do te luajë në orën 18:00 ndaj Atalantës, ku do të synojë fitoren në mënyrë që të mbajë vendin e parë në kampionat. Gjithashtu kuqezinjtë do të përpiqen të thyejnë një tabu ndaj Atalantës, teksa nuk fitojnë prej 7 vitesh në Sansiro. Triumfi i fundit i Milanit si vendas ka qenë në 2014, ku Ricardo Kaka do të shënonte dopietë.

Ditën e djeshme, trajneri Pioli ka dhënë një lajm të mirë tek tifozët, pasi Theo Hernandez dhe Leao do të jenë të gatshëm për sfidën e sotme. Milani ka luajtur gati gjysmën e sezonit me mungesën e titullarëve dhe tashmë me rikthimin e Ibrës dhe lojtarëve të tjerë, duket se gjërat po i kthehen normalitetit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.