Meritan Shabani, gol spektakolar për Bajernin

0

Mesfushori i talentuar i Bajernit të Mynihut, Meritan Shabani, vijon të hedhë hapa të sigurt në karrierën e vet, drejt futbollit profesionist.

Vetëm 18 vjeç, shqiptari nga Kosova është pikë kyçe e Bajernit U-19 dhe sot shënoi golin e dytë në fitoren 3-1 ndaj PSG-së.

Suksesi i siguroi kreun e grupit Bajernit, që kalon në turin e ardhshshëm. Shabani është pjesë e Gjermanisë U-18, por nuk dihet ende për cilën kombëtare do të luajë në të ardhmen.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online