Mënyra sesi i sheh Pioli lojtarët e rinj: Në syrin tim nuk jam vetëm trajner, por edhe babai i tyre

0

Stefano Pioli ishte i ftuar në një event special të BM, që është një nga sponsorët kryesorë të skuadrës së Milanit. Ndër të tjera, trajneri italian u shpreh se duke qenë se trajnon lojtar shumë të rinj në moshë, i duket vetja si babai i tyre. Sipas tij, kur je 18 vjeç nuk ke pjekurinë e duhur, prandaj mundohet t’i jap futbollistëve të tij të skuadrës këshillat më të mira.

“Kështu të qenurit trajner të bën pak të ndihesh si baba? Në syrin tim po, sidomos tek lojtarët e mi. Për tu mësuar sjelljen dhe qëndrimin. Kur je 18 vjeç, nuk mund t’i kesh të gjitha gjërat e qarta, por gjithçka krijohet me profesionalitet dhe sjelljet e duhura. Unë e mësova këtë 30 vjet më parë. Mundohem t’i jap këshilla në situate të caktuar, që i bëjnë të rriten”- tha ndër të tjera Pioli në intervistë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.