Halli i madh i drejtorit sportiv të Romës, Murinjo i jep listën me 23 lojtarë që duhen të largohen nga ekipi

Drejtori i ekipit të Romës, Tiago Pinto, ka vërtet një problem serioz në punën e tij. Drejtuesi i kryeqytetasëve italianë duhet të gjejë mundësitë e reja jo vetëm sa i përket afrimeve për ekipin e Murinjos, por duhet të punojë edhe për largimet.

Nuk janë pak, por 23 lojtarë që Murinjo i ka shënuar në listë për t’u larguar. Trajneri portugez i cilëson si jashtë planit dhe projektit të tij. Në pjesën e madhe duke futur lojtarë të rinjë, tekniku i njohur ka futur në listë edhe emra si Javier Pastore, Nzonzi, Florenzi, Fazio, Pedro, Santon, Robin Olsen, Coric dhe Ëilliam Banda. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online