“Mendova edhe për t’u tërhequr”, rrëfimi i veçantë i Nejmar: Qesharake të mendosh se nuk do ia dalësh

0

Nejmar ka dhënë një intervistë të veçantë për “Graffer Magazine” atje ku ka folur për karrierën e tij. Futbollisti brazilian është shprehur se ka mbërritur edhe në pikën ku ka menduar për tërheqjen nga karriera, por është tërhequr për shkakun e punës së madhe që ka bërë në formimin e tij.

“Sapo arrita në pikën e mendimit për t’u tërhequr ose për të vazhduar, e mendova dhe kujtova gjithçka që kam bërë për të arritur deri në atë pikë. Dashuria që kam për futbollin më ka dhënë qetësi. E menaxhoj mirë presionin te Brazili dhe PSG, mendoj se mund ta menaxhoj gjithçka shumë mirë. E di gjithmonë që mund të menaxhoj gjërat siç duhet. E di që duhet të jap më të mirën pasi këtë presin njerëzit. Bota e sotme është shumë e ndjeshme, është qesharake të mendosh se nuk mund t’ia dalësh, pasi mund të bëhet gjithçka”, ka thënë Nejmar. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.