Mediat e kthyen pozitiv nga pandemia, lojtari i Kombëtares tregon dëmtimin e pësuar

0

Hysen Memolla ishte një prej futbollistëve të raportuar nga media si pozitiv nga Koronavirusi te Kombëtarja Shqiptare. Megjithatë mbrojtësi shqiptar do të mungojë në takimin e radhës për shkak të një dëmtimi dhe jo se është i infektuar nga pandemia.

Madje lojtari në fjalë e ka pësuar dëmtimin me skuadrën e tij në takimin e fundit që është zhvilluar mes Disogyor kundër MTK. Në minutën e 35 të ndeshjes do të braktiste fushën e lojës, duke fashuar menjëherë këmbën pas dhimbjeve të ndiera. Menjëherë pas zhvillimeve të fundit mediatike, Memolla ka shpërndarë foton duke treguar saktësisht arsyen e mungesës së tij në ndeshjen e radhës që do të ketë Shqipëria. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.