“Me snajperin e bardhebluve”, Ilir Meta: Familja Mema i shërbeu futbollit

0

Ilir Meta ka takuar nga afër Sulejman Memën pas sulmeve të fundit në drejtim të tij nga Veliaj. Presidenti i Shqipërisë vendos në pah kontributin e tij të madh për futbollin shqiptar.

“Me Sulejman Memën snajperin e bardhë e bluve, që gjithë jetën ia ka kushtuar sportit. Mirënjohje Familjes së madhe Mema, që breza të tërë i ka shërbyer sportit dhe futbollit në veçanti për të arritur majat më të larta.

Mirënjohje edhe të gjithë trajnerëve dhe drejtuesve të sportit shqiptar, që pavarësisht sakrificave të jashtëzakonshme, nuk ndalen se frymëzuari dhe edukuar brezat e rinj me vlerat më të mira sportive”, shkruan Meta. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.