Më shumë tifoza në “Air Albania”! Shitjet e fanellave të Tiranës, më i kërkuari është Muça dhe pas tij Halili

0

Tirana ka rikthyer entuziazmin tek tifozët me ecurinë fantastike teksa drejtimin do ta merrte Egbo. Bardheblutë kanë grumbulluar më shumë tifozë në stadium, bazuar tek ndeshjet e zhvilluara në “Air Albania” dhe përtej përballjeve derbi.

Tifozët e kërkonin me patjetër titullin kampion dhe për këtë arsye kanë qenë të shumtë në numër, për të qenë lojtari i 12 i bardhebluve. Nga ana tjetër, Tirana ka shitur rreth 1000 fanella zyrtare sa i përket sezonit 2019-2020. Ky është raportimi i nxjerrë nga “Top Channel” dhe është një shifër rekord për skuadrën.

Sigurisht që numri duket i vogël, por nuk duhet të harrojmë informalitetin dhe imitimet e shumta të fanellave që gjenden lehtësisht në treg. Fanella më e kërkuar është ajo e kapitenit Muça, që ka pasur 135 shitje dhe menjëherë pas tij vjen Grent Halili me 90 shitje. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.