“Më shumë grintë se Igli Tare dhe Bogdani”! Eno Skarço flet për Dakun: Është si një bishë e lëshuar nga kafazi që do të kafshojë këdo i del përpara

Shqipëria po vazhdon që të marrë rezultate fantastike nën drejtimin e Silvinjos. Kuqezinjtë ia kanë dalë edhe kundër çekëve, me shifrat 3-0. Kështu Kombëtarja jonë po shkon e sigurt drejt kualifikimit në Europianin e Gjermanisë. “Koha Shtesë”, programi i ri i Sport Ekspres ka zhvilluar një intervistë me gazetarin e njohur shqiptar, Eno Skarço, për të bërë një analizë rreth Kombëtares. (Shiko videon më poshtë për të parë intervistën e plot në video)

“Mirlind Daku më ka befasuar, askush nuk e shtyn dot, nuk e ndalon dot. Më kujtohet kur ishte te Kukësi, i kishte parametrat, por nuk ngjan fare me lojtarin që është sot. Nuk e besonte njeri se do të arrinte në këto nivele kaq shpejt. Është sulmuesi i së ardhmes, kjo skemë e Silvinjos funksionon më së miri me Dakun si qendër sulmues. Si Tare dhe Bogdani nuk e kanë pasur grintën e Dakut, Daku është si një bishë e lëshuar nga kafazi që do të kafshojë këdo që gjen përpara. Më pëlqen shumë mënyra sesi luani ai, mbrojtësit rivalë kanë frikë t’i qëndrojnë afër”, tha Skarço. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online