“Më në fund Sarri gjen Hysajn e vërtetë”! Në Itali befasohen, shkodrani është rikthyer për nivele të larta futbolli

0

Elseid Hysaj është rikthyer që të luajë në nivel të lartë futbolli në Itali. Kjo i ka befasuar jo pak mediat në këtë vend, që nuk mund të anashkalonin performancën e mbrojtësit shkodran. Ky i fundit ka luajtur dy ndeshje kundër Sasuolos dhe Bologna në Kupë.

Në të dy rastet, Hysaj ka qenë titullar, Lacio ka fituar dhe lojtari shqiptar ka qenë një prej më të mirëve të takimit. “Sarri ka gjetur Hysajn e vërtetë”, shkruhet në mediat italiane që tregojnë performancën në rritje. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.