“Më futën në bagazh”, sulmuesi i njohur tregon transferimin e sikletshëm nga Chelsea: Godita kokën në çdo cep

0

Demba Ba është kthyer pas në kohë dhe kujton mënyrën se si u transferua në vitin 2011 drejt Ëest Ham-it. Sulmuesi senegalez la Chelsea-n me objektivin për të shpëtuar nga rënia ekipin e ri, por pa patur sukses në fund.

Transferimi i tij duhej të mbetej një sekret mediatik, për këtë arsye Demba Ba ka përfunduar në bagazhin e një makine.  “Ata nuk donin që shtypi të merrte vesh për transferimin dhe unë përfundova në bagazh. Nuk kishte shumë hapësirë dhe godita kokën në çdo cep,” tha Demba Ba./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.