Mbyllet pjesa e parë e Boxing Day/ Armando Broja i papërmbajtshëm në driblime, zverdh edhe mesfushorin e Anglisë

Pjesa e parë mes West Ham dhe Southampton është mbyllur në shifrat 0-1. Autori i golit te ekipi i Hasenhutl ishte Elionusi. Ndërkohë nga minuta e parë në këtë Boxing Day po luan edhe Armando Broja.

Sulmuesi shqiptar nuk ka pasur ende një mundësi për të rrezikuar portën e West Ham. Megjithatë ky 45 minutësh ishte i mirë për të, teksa e shfaqi veten në driblime duke qenë i papërmbajtshëm për të kaluar në disa raste edhe tre lojtarë kundërshtarë.

Për më tepër që kartoni i vetëm i kësaj pjese të parë do të merrej nga Declan Rice. Mesfushori i Anglisë e kishte të pamundur për të ndalur Brojën dhe për këtë arsye do të ndëshkohej nga arbitri. /Sport Ekspres/