Mbyllet derbi i shqiptarëve në Serinë A, tifozët e Kombëtares i gëzohen kthimit të dy mbrojtsave kuqezi

Në mesditën e sotme është zhvilluar takimi mes Empolit dhe Atalantës, i mbyllur me shifrat 0-2. Fillimisht ishte Hateboer dhe më pas Lookman që do t’i jepnin fitoren ekipit nga Bergamo. Por kjo përballje ishte edhe një derbi shqiptar.

Vërtet interesant fakti se lojtarët e Kombëtares janë aktivizuar në të njëjtën minutën, 55. Ardian Ismajli është futur për herë të parë në fushën e lojës pas dëmtimit që pësoi me Shqipërinë në takimet e Ligës së Kombeve. Ndërkohë edhe Berat Gjimshiti po merr minutat pas dëmtimit të gjatë që kaloi së fundmi. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online