Mbrojtësi i Dinamos kërkon kujdes: Media po e nënvlerëson Skënderbeun

0

Ditën e premte Dinamo e Zagrebit arriti një fitore të madhe në Rijeka, kundër kampionëve në fuqi, që nuk humbnin prej disa vitesh në fushën e vet. Renditja flet për Dinamon, që ka nisur shkëputjen, ndërsa skuadra duket e kompletuar dhe loja perfekte. Kjo ka bërë që tashmë mediat në Kroaci ta konsiderojnë një rival të lehtë Skënderbeun në Europa League, por nuk është i këtij mendimi mesfushori i kombëtares kroate Domagoj Antoliç, i cili kërkon kujdes maksimal: “Jemi në rrugën e duhur, po rritemi nga ndeshja në ndeshje. Edhe renditja është e bukur, me 4 pikë avantazh nga ndjekësit, por nuk mund të relaksohemi. Skënderbeu? Media e ka nënvlerësuar kundërshtarin tonë në Europa League, por duhet të jemi të përgatitur dhe të analizojmë mirë kundërshtarin. I ftoj gjithë tifozët të jenë në stadium për ndeshjen kundër Skënderbeut”.

Ndërkaq, sulmuesi i rëndësishëm i Dinamos, Sudani, deklaroi: “Shorti na favorizoi shumë pasi përballë do të kemi një ekip që para 2 vitesh m’u duken të lehtë për t’u mundur. Nuk e di sa kanë ndryshuar si ekip deri tani, por kam besim të plotë që Dinamo nuk eliminohet nga Skënderbeu”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.