“Mazrekaj, Mazrekaj do të mbetet”: përjashtohet nga Ferizaj!

Mentor Mazrekaj është i pasionuar pas futbollit, por më së shumti kërkon të luajë në minifutboll. Aty i ka hedhur hapat e parë dhe më pas i kanë ardhur të mirat nga sporti, duke nisur të luajë si profesionist.

Sulmuesi anësor këtë verë iu bashkua skuadrës së Ferizajit, që së fundmi e ka përjashtuar ish-lojtarin e Partizanit. Mazrekaj ka pësuar një dëmtim në Liga Total, një kampionat i madh që bëhet në Kosovë me ekipe nga i gjithë vendi, gjë që nuk është toleruar nga drejtuesit e ekipit të tij.

Sipas “Gazetaolle”, ai është përjashtuar nga ekipi. Edhe në të shkuarën Mazrekaj ka marrë pjesë në këtë kompeticion pa lejen e Partizanit, ccka pat sjellë edhe masë disiplinore. Te Ferizaj kanë marrë vendimin drastik dhe e kanë larguar pa u mbyllur pjesa e parë e sezonit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online