Manchester City bëri blerjen e bujshme të Haland, Arsenal kërkon të marrë “të tepërtin” e Guardiolës

0

Arsenal e ka seriozisht për Gabriel Jesus dhe ka bërë një ofertë konkrete prej 43 milion stërlinash. Drejtuesi teknik Edu është duke drejtuar negociatat për mbylljen e marrëveshjes sipas portali Goal. Pas lajmërimit për blerjen e Haaland, sulmuesi brazilian nuk do të ketë më hapësira në formacionin e Pep Guardiolës.

Manchester City nuk dëshiron ta humbasi me parametra 0 brazilianin në 2023 dhe janë të detyruar të pranojnë ofertën e rivalëve.  Gabriel Jesus ka shënuar 95 gola në total për Manchester City dhe nëse ky transferim ndodh ai do të bashkohej me Arteta-n me të cilin ka punuar kur ai ishte zëvendësi i Pep Guardiolës. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online