Mancaku e mbyll me futbollin, Teuta e nderon

0

Bledar Mancaku var këpucët në gozhdë, tashmë edhe zyrtarisht. Sulmuesi 35-vjeçar ka dy vite që nuk luan më futboll, por tashmë ka zyrtarizuar tërheqjen.

Një karrierë e pasur, me shumë vite sidomos te Teuta, ku ka qenë lojtar mjaft i rëndësishëm.

Teuta ka njoftuar se para sfidës hapëse të sezonit kundër Luftëtarit sot do të zhvillohet një ceremoni në nderim të sulmuesit, i cili ka shënuar rreth 60 gola me Teutën, por ka luajtur edhe me Besën e disa klube të tjera. Gjithashtu, Mancaku ka luajtur edhe me kombëtaren U-21 dhe kombëtaren e madhe.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.