“Man e trullos keq”, Kumbulla del si më i dobëti i Romës: Fillimi i makthit të pasdites për shqiptarin

0

Një paraqitje për t’u harruar ishte ajo e Marash Kumbullës kundër Parmës. Mbrojtësi shqiptar u aktivizua nga minuta e parë, ndërsa Roma do të humbiste në shifrat 2-0 nga vendi i parafundit i Serisë A.

Në pësimin e golit të parë e gjithë përgjegjësia bie mbi shpatullat e Kumbullës që nuk arriti të mbyllte Denis Man në krahë, teksa pas këtij shpërthimi do të vinte edhe tundja e rrjetës. Trajneri Fonesca nuk ishte aspak i kënaqur me paraqitjen dhe do ta zëvendësonte Kumbullën në minutën e 60.

“Tuttomercatoëeb” e ka vlerësuar mbrojtësin kuqezi si më të dobëtin te Roma me notën 4.5: “Man e bën që të trulloset. Kjo goditje i jep avantazhin Parmës dhe ishte vetëm fillimi i makthit të pasdites për mbrojtësin e Shqipërisë”, shkruhet në vlerësim. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.